aktualności

     CUD OBECNOŚCI -  warsztat  

 

              24.02.2018 (sobota)

 

Co się w nas zdarza,  gdy przenosimy uwagę ze świata zewnętrznego na  wewnętrzny? Co dzieje się, gdy zamiast analizować, stajemy się świadomi procesów myślowych? Co zmienia się w życiu, gdy przestajemy wierzyć w myśli,  zostawiamy  oczekiwania, wyobrażenia, poddajemy się temu, co Życie przynosi  i zaczynamy  być. 

 

Świadomość – to otwarcie na wszystko, co się pojawia. Nie jest to żadna koncentracja, a stan bycia, rozluźnionej obserwacji, w której  rodzą się wszelkie zjawiska: myśli, obrazy uczucia, doznania. Postrzeganie bez analizy, komentarza, oceny. Niepodążanie za niczym. Pozwolenie by wszystko się pojawiało. Przychodziło i odchodziło.  Najczęściej utożsamiamy się z myślami i emocjami, uznając, że myśli to "ja", dlatego nie dostrzegamy, że istniejemy ponad nimi.  

Skłonnością umysłu jest widzieć myśli analizować je i tworzyć historie. Być za albo przeciw. Co chwilę zmieniać opcje.  Świadomie obecność – to przyzwolenie by myśli były, ale nie musimy poświęcać im uwagi. Przenosimy ją z  myśli i emocji na stan obecności. Praktykowanie przenoszenia uwagi, bycia świadomie obecnym – daje możliwość wyjścia z kręgu utożsamień i doświadczania siebie jako nieuwarunkowanego istnienia.

 

Na naszym spotkaniu, praktyka świadomej obecności połączona jest z  medytacją serca w ruchu i systemem ćwiczeń, podczas których  w łagodny sposób uwalniane są zablokowane emocje, uzdrawiana przeszłość, a ciało pozbywa  się napięć.

 

W czym może pomóc warsztat:

budzenie samoświadomości

nawiązanie kontaktu z ciałem

umiejętność świadomego oddechu

nieutożsamianie się z emocjami i myślami

spokojne rozstanie się z tym, co bolesne 

patrzenie na problemy  z poziomu serca

świadome doświadczanie chwili obecnej

poszerzenie rozumienia: kim jestem

 

Spotykamy się w Ośrodku Istnienie, Ruszajny 19/Barczewa o godz.10.00. Kończymy o 19.00

Koszt: 150 zł (w cenie obiad, kawa, herbata)

Zabierzcie ze sobą wygodne ubranie i obuwie.

 

Informacje i zapisy: Ewa Biel

tel:506 149 996, ewabiel@interia.pl

Zapraszamy na kolejne spotkanie w Ruszajnach

Marcowy warsztat "Cud obecności" odbędzie się w Łąkach k/Radzymina w Bajkowej Zagrodzie.