aktualności

W dniach 23 - 24 czerwca  2018 zapraszamy na sesje indywidualne prowadzone przez Ewę Biel w Warszawie.

zobacz więcej 

 

zapisy: tel. 506 149 996, e-mail: ewabiel@interia.pl 

                                                              Warsztat:  Cud obecności   

                                                               08.07.2018  (sobota)  Ruszajny  

 

Co się w nas zdarza,  gdy przenosimy uwagę ze świata zewnętrznego na  wewnętrzny? Co dzieje się, gdy zamiast analizować, stajemy się świadomi procesów myślowych? Co zmienia się w życiu, gdy przestajemy wierzyć w myśli,  zostawiamy  oczekiwania, wyobrażenia, poddajemy się temu, co Życie przynosi  i zaczynamy  być. 

 

Świadoma obecność – to otwarcie na wszystko, co się pojawia. Nie jest to żadna koncentracja, a stan bycia, obserwacji, w której  rodzą się wszelkie zjawiska: myśli, obrazy uczucia, doznania. Postrzeganie bez analizy, komentarza, oceny. Niepodążanie za niczym. Pozwolenie by wszystko się pojawiało. Przychodziło i odchodziło. Najczęściej utożsamiamy się z myślami i emocjami, nie dostrzegając , że istniejemy ponad nimi. 

Skłonnością umysłu jest widzieć myśli, analizować je i tworzyć historie. Być za albo przeciw. Co chwilę zmieniać opcje. Świadoma obecność – to przyzwolenie by myśli były, ale nie musimy poświęcać im uwagi. Przenosimy ją z  myśli i emocji na stan obecności. Praktykowanie przenoszenia uwagi, bycia świadomie obecnym – daje możliwość wyjścia z kręgu utożsamień i doświadczania siebie jako nieuwarunkowanego istnienia.

 

Na spotkaniu, praktyka świadomej obecności połączona jest z  medytacją serca w ruchu i systemem ćwiczeń, podczas których  w łagodny sposób uwalniane są zablokowane emocje, uzdrawiana przeszłość, a ciało pozbywa  się napięć.

 

W czym może pomóc warsztat? - Budzenie samoświadomości; umiejętność świadomego oddechu; zmniejszenie chaosu myślowego;  nieutożsamianie się z emocjami i myślami; spokojne rozstanie się z tym, co bolesne;  patrzenie na problemy z poziomu serca; świadome doświadczanie chwili obecnej; poszerzenie rozumienia: kim jestem.

Zabierzcie ze sobą wygodne ubranie i obuwie.

 

Warsztat prowadzi Ewa Biel

 

Informacje i zapisy: 

tel:506 149 996, ewabiel@interia.pl