bioenergoterapia

 

akupresura stóp

Bioenergoterapia  

 

Bioenergoterapia zaliczana jest do medycyny niekonwencjonalnej i polega na odblokowywaniu kanałów energetycznych w organizmie człowieka. Jest to terapia polegająca na harmonizowaniu przepływu bioenergii w naszym organizmie za pomocą przykładania dłoni. Zabieg taki wspomaga procesy zdrowienia. 

Bioenergoterapia jako metoda nieinwazyjna doskonale uzupełnia medycynę konwencjonalną, ponieważ cechuje się holistycznym podejściem do pacjenta. Działa w każdej płaszczyźnie:

    - umysłowej,

    - emocjonalnej,

    - fizycznej,

    - duchowej

 

Metoda Domancica - Terapia Bioenergią - jest prostym, nieinwazyjnym sposobem balansowania systemu energii biologicznego organizmu w celu uzyskania szybkiego wyzdrowienia. Została opracowana w Europie ponad 35 lat temu przez Zdenko Domancica, który dzięki tej metodzie uzdrawiania osiągnął znakomite, powtarzalne wyniki w badaniach medycznych i naukowych. 

Balansowanie bioenergii ciała przez bioenergoterapeutę opiera się na podstawowym prawie fizyki - wyższy potencjał wpływa na potencjał niższy. 

 

Czas trwania zabiegu bioenergoterapeutycznego wynosi około 30 minut i dostosowywany jest indywidualnie do konkretnego pacjenta. Najczęściej zabiegi przeprowadza się w cotygodniowych odstępach, a po osiągnięciu spodziewanych efektów powtarza 1 lub 2 razy w miesiącu dla wzmocnienia efektu leczniczego.

 

 

 

Akupresura 

 

– leczniczy masaż stóp - to terapia polegająca na uciskaniu i masowaniu tzw.

punktów biologicznie aktywnych, które odpowiadają poszczególnym narządom i układom ludzkiego ciała.

 

 Cechą charakterystyczną niektórych punktów jest ich bolesność (czasami bardzo duża) przy ucisku.  Przez masaż można poprawić ukrwienie tych punktów, a tym samym usprawnić pracę odpowiadających im narządów. Lepsze krążenie krwi oznacza szybszy transport składników odżywczych do pobudzanych organów oraz usuwanie z nich toksyn i złogów odpowiedzialnych za choroby.

 

Akupresura zalecana jest w różnego rodzaju bólach i kurczach; astmie, problemach z przemianą materii, przeziębieniach, chorobach skóry, trzustki, wątroby, przy braku apetytu, podczas rekonwalescencji po złamaniu kości, nadciśnieniu; w zaburzeniach hormonalnych, krążenia, układu moczowo-płciowego i wielu innych. Pomaga w walce z migreną, problemami jelit, nietrzymaniem moczu, zaparciami. Przynosi ulgę zmęczonym i spuchniętym stopom.

Bywa bardzo często wykorzystywana jako środek przeciwbólowy.   Znając refleksyjną „mapę” stopy, masując konkretne miejsca na stopie, można złagodzić  m.in. bóle kręgosłupa, zębów (także ból po ekstrakcji), nerwoból międzyżebrowy i nerwu trójdzielnego. 

 

Dobroczynne działanie akupresury powoduje wydzielanie endorfin, relaksuje i wycisza. Skutecznie obniża poziom stresu i napięcia w całym ciele. Poprawia jakość snu – staje się on głębszy i dłuższy, wycisza i usprawnia pracę systemu nerwowego, przywraca równowagę energetyczną organizmu.

Czas trwania zabiegu – około 1 h.

 

 

masaż PeLoHa – holistyczny, pełny, energetyczny masaż całego ciała. Przez swój subtelny i delikatny charakter masaż ten oczyszcza pamięć komórkową ciała, uwalnia wewnętrzne blokady i stare wzorce myślowe z podświadomości. Pozwala pozbyć się traum, rozładowuje stres i napięcie mięśniowe. Peloha jest połączeniem masażu klasycznego, polinezyjskiego, metody Bowena, refleksologii, akupresury i metody Reiki. 

Masaż trwa około 60 minut. Cena 100 zł.

 

 

Zapisy: Katarzyna Niemczak tel. 502  058 998

e-mail: navia@vp.pl