lomi lomi

Hawajski masaż Lomi Lomi  jest częścią starożytnej wiedzy regionu Polinezji. Pierwotnie praktykowany był w świątyniach, wykonywany przez Kahunów - mistrzów pracy z ciałem. Wiedza o tym masażu była strzeżona przez tysiąclecia i przekazywana jedynie wybranym. Dopiero w drugiej połowie XX wieku za zgodą starszyzny zdecydowano o udostępnieniu tej wiedzy osobom pochodzącym spoza kultury hawajskiej. 

 

Lomi Lomi jest całościowym masażem ciała fizycznego i otaczających go ciał energetycznych. Jego celem jest nie tylko rozluźnienie naprężonych mięśni, ale zajmowanie się człowiekiem jako całością- włączając w to jego psychikę, emocje, ducha. Nasze stłumione emocje, stres, ciężkie przeżycia zapisują się w naszych mięśniach. Blokują przepływ siły życiowej - MANA w organizmie i zaburzają jego harmonię. Podczas masażu można odblokować stłumione emocje, rozpuścić napięcia w ciele a przede wszystkim pobudzić uzdrawiające siły naszego organizmu, aby w naturalny sposób pomogły wrócić nam do stanu równowagi. Pacjent może, a nawet powinien całkowicie wyłączyć umysł. Ciało wtedy zaczyna doskonale radzić sobie samo z procesem samouzdrawiania. Wg. Hawajczyków ból jest wyrazem blokad energetycznych, natomiast choroby są następstwem blokad. W celu usunięcia blokad energetycznych i zapobieżenia chorobom tak długo masuje się pacjenta, aż jego ciało stanie się znowu elastyczne i miękkie jak ciało noworodka. 

 

Lomi Lomi nazwany jest masażem "kochających rąk". 

 

Na poziomie fizycznym masaż Lomi Lomi  działa odmładzająco, pobudzając układ limfatyczny i krwionośny w ciele, oczyszcza krew z toksyn, wspomaga przemianę materii. Wpływa też pozytywnie na układy krążenia, trawienny, kostny, nerwowy. W Lomi Lomi dużo uwagi poświęca się pracy ze stawami. Dzięki temu stają się one bardziej elastyczne. Równie ważne jest to, że rozmasowywane są napięcia mięśniowe w coraz głębszych warstwach ciała, dzięki czemu stwardniałe tkanki stają się znowu miękkie. Odblokowywane są miejsca, które napinaliśmy podczas stresu, dzięki czemu energia znowu może swobodnie płynąć w ciele. Wiele osób czuje się po zabiegu bardzo lekko. Masaż przywraca świadomość ciała. 

 

Na poziomie emocjonalnym masaż w naturalny i łagodny sposób pomaga usunąć istniejące obawy, uwolnić się od obciążających wzorców myślowych i przyzwyczajeń. Owocuje to większą stabilnością emocjonalną, większą gotowością do przyjrzenia się istniejącym problemom i szukaniu sposobów na ich rozwiązanie. Często zdarza się, że podczas masażu Lomi Lomi  u wielu osób budzi się postanowienie zmiany swojej sytuacji życiowej. A ponieważ masaż budzi naszą moc i radość życia, poszerza fizyczną i duchową przestrzeń - wiele osób rzeczywiście nabiera energii, aby to zrobić. Na poziomie duchowym masaż jest odbierany jako oddziaływanie pełne troski, dzięki czemu łatwiej nam akceptować siebie i to, co się wydarza w naszym życiu. Otwieramy się wtedy również na obfitość, która płynie z Wszechświata. 

 

Masaż Lomi Lomi pomaga osiągnąć równowagę pomiędzy ciałem, umysłem i duchem.

 

W przypadku przewlekłych dolegliwości mięśniowo-stawowych, zaleca się co najmniej 4 masaże Lomi Lomi, w odstępach tygodniowych.

 

Czas trwania masażu: 2 godz.

masaż miodem

Masaż miodem, to stara słowiańska metoda wyciągania nagromadzonych w organizmie toksyn przez skórę. Stosowano go także w Tybecie i Chinach.

 

W Polsce o dobrodziejstwach masażu miodem mówił ksiądz Klimuszko, propagując go wraz z miodem i jego produktami; propolisem, pierzgą, pyłkiem, mleczkiem pszczelim jako znakomite lekarstwo dla człowieka.

Masaż miodem bardzo szybko pobudza krążenie krwi i limfy, wzmacnia naczynia krwionośne, poprawia elastyczność skóry, redukuje cellulit, odżywia komórki, powoduje oczyszczenie porów, a także jest doskonałym pillingiem dla całego ciała.

 

 Do masażu stosuje się dobry miód z pasieki gwarantującej jego wysoką jakość, najlepiej w formie płynnej. Jedynie miód spadziowy, który nie ma przyczepności nie nadaje się do tego typu masażu.

 

Jak wygląda masaż miodem?

Na czystą skórę nanosimy miód. Po intensywnym wklepaniu miodu w skórę następuje proces usuwania toksyn. Połączony z toksynami i zrogowaciałą warstwą skóry miód zmienia swój kolor i konsystencję, staje się brudno - szary, brązowy lub żółtawy. Można zauważyć ciekawą regułę: miód dokładnie wskazuje chore miejsca. Mimo że był nanoszony równomiernie, w miejscach zdrowych po prostu został wchłonięty, natomiast ze stref chorych, napiętych, zwyrodniałych wydobywa się mazista substancja.

Na plecach znajduje się "mapa" miejsc, które są odzwierciedleniem stanu zdrowia organów wewnętrznych naszego ciała i jest to informacja o niedoborze energetycznym w danym organie.

 

Wskazania do masażu:

 

Masaż miodem jest doskonały w przypadkach przeziębień, stresu, zmęczenia, depresji, nerwicach, bezsenności, bolących plecach, barkach, stawach; przy cellulicie, szarej, suchej, niedożywionej skórze. Doskonale działa także przy zastoinach limfy (opuchnięciach), nadwadze i odwyku nikotynowym. Odżywia i odmładza naszą skórę, która wprost pochłania wartościowe składniki miodu - aminokwasy, witaminy, mikro i makroelementy oraz substancje zapobiegające starzeniu. 

 

Przeciwwskazaniem do masażu jest nietolerancja produktów pszczelich,     aktywna choroba nowotworowa, żylaki, otwarte rany, ciąża, menstruacja, alergie skóry, miażdżyca, kruchość naczyń, podwyższona temperatura.

Ta naturalna metoda profilaktyki jak i leczenia warta jest bliższego poznania i nauczenia się jej by móc skutecznie i szybko pomagać swym bliskim.

 

Czas trwania masażu: 60 minut.

 

 

 

 

Masaż dźwiekiem mis tybetańskich, to głęboko relaksujący zabieg.

 

Masaż polega na ułożeniu mis na ciele osoby poddającej się zabiegowi i za pomocą filcowych pałeczek wprawienie ich w drganie. Dźwięki, które wydają misy, wprawiają umysł i ciało w stan głębokiego relaksu i odprężenia. Fale dźwiękowe wnikają głęboko w narządy, tkanki, komórki i pobudzają je do drgań. W ten sposób uwalniane są napięcia powstałe w wyniku stresu, traumatycznych przeżyć, czy blokady powstałe w wyniku przebytych chorób. Dźwięk mis przywraca pierwotny rytm drgania komórek i poszczególnych organów.

 

Masaż dźwiękiem harmonizuje organizm na poziomie komórkowym, wzmacnia system immunologiczy, przynosi głębokiego odprężenie i rozluźnienie całego ciała. Na poziomie psychiki pojawia się odczucie błogości i wszechogarniającego spokoju.

 

Masaż trwa około 40 minut.

masaż dźwiękiem

foto: Ewa Biel