lomi lomi

Hawajski masaż Lomi Lomi  jest częścią starożytnej wiedzy regionu Polinezji. Pierwotnie praktykowany był w świątyniach, wykonywany przez Kahunów - mistrzów pracy z ciałem. Wiedza o tym masażu była strzeżona przez tysiąclecia i przekazywana jedynie wybranym. Dopiero w drugiej połowie XX wieku za zgodą starszyzny zdecydowano o udostępnieniu tej wiedzy osobom pochodzącym spoza kultury hawajskiej. 

 

Lomi Lomi jest całościowym masażem ciała fizycznego i otaczających go ciał energetycznych. Jego celem jest nie tylko rozluźnienie naprężonych mięśni, ale zajmowanie się człowiekiem jako całością- włączając w to jego psychikę, emocje, ducha. Nasze stłumione emocje, stres, ciężkie przeżycia zapisują się w naszych mięśniach. Blokują przepływ siły życiowej - MANA w organizmie i zaburzają jego harmonię. Podczas masażu można odblokować stłumione emocje, rozpuścić napięcia w ciele a przede wszystkim pobudzić uzdrawiające siły naszego organizmu, aby w naturalny sposób pomogły wrócić nam do stanu równowagi. Pacjent może, a nawet powinien całkowicie wyłączyć umysł. Ciało wtedy zaczyna doskonale radzić sobie samo z procesem samouzdrawiania. Wg. Hawajczyków ból jest wyrazem blokad energetycznych, natomiast choroby są następstwem blokad. W celu usunięcia blokad energetycznych i zapobieżenia chorobom tak długo masuje się pacjenta, aż jego ciało stanie się znowu elastyczne i miękkie jak ciało noworodka. 

 

Lomi Lomi nazwany jest masażem "kochających rąk". 

 

Na poziomie fizycznym masaż Lomi Lomi  działa odmładzająco, pobudzając układ limfatyczny i krwionośny w ciele, oczyszcza krew z toksyn, wspomaga przemianę materii. Wpływa też pozytywnie na układy krążenia, trawienny, kostny, nerwowy. W Lomi Lomi dużo uwagi poświęca się pracy ze stawami. Dzięki temu stają się one bardziej elastyczne. Równie ważne jest to, że rozmasowywane są napięcia mięśniowe w coraz głębszych warstwach ciała, dzięki czemu stwardniałe tkanki stają się znowu miękkie. Odblokowywane są miejsca, które napinaliśmy podczas stresu, dzięki czemu energia znowu może swobodnie płynąć w ciele. Wiele osób czuje się po zabiegu bardzo lekko. Masaż przywraca świadomość ciała. 

 

Na poziomie emocjonalnym masaż w naturalny i łagodny sposób pomaga usunąć istniejące obawy, uwolnić się od obciążających wzorców myślowych i przyzwyczajeń. Owocuje to większą stabilnością emocjonalną, większą gotowością do przyjrzenia się istniejącym problemom i szukaniu sposobów na ich rozwiązanie. Często zdarza się, że podczas masażu Lomi Lomi  u wielu osób budzi się postanowienie zmiany swojej sytuacji życiowej. A ponieważ masaż budzi naszą moc i radość życia, poszerza fizyczną i duchową przestrzeń - wiele osób rzeczywiście nabiera energii, aby to zrobić. Na poziomie duchowym masaż jest odbierany jako oddziaływanie pełne troski, dzięki czemu łatwiej nam akceptować siebie i to, co się wydarza w naszym życiu. Otwieramy się wtedy również na obfitość, która płynie z Wszechświata. 

 

Masaż Lomi Lomi pomaga osiągnąć równowagę pomiędzy ciałem, umysłem i duchem.

 

W przypadku przewlekłych dolegliwości mięśniowo-stawowych, zaleca się co najmniej 4 masaże Lomi Lomi, w odstępach tygodniowych.

 

Masaż Lomi-Lomi : czas trwania masażu 1.5 -2 godz. 150 zł.

masaż miodem

Masaż miodem, to stara słowiańska metoda wyciągania nagromadzonych w organizmie toksyn przez skórę. Stosowano go także w Tybecie i Chinach.

 

W Polsce o dobrodziejstwach masażu miodem mówił ksiądz Klimuszko, propagując go wraz z miodem i jego produktami; propolisem, pierzgą, pyłkiem, mleczkiem pszczelim jako znakomite lekarstwo dla człowieka.

Masaż miodem bardzo szybko pobudza krążenie krwi i limfy, wzmacnia naczynia krwionośne, poprawia elastyczność skóry, redukuje cellulit, odżywia komórki, powoduje oczyszczenie porów, a także jest doskonałym pillingiem dla całego ciała.

 

 Do masażu stosuje się dobry miód z pasieki gwarantującej jego wysoką jakość, najlepiej w formie płynnej. Jedynie miód spadziowy, który nie ma przyczepności nie nadaje się do tego typu masażu.

 

Jak wygląda masaż miodem?

Na czystą skórę nanosimy miód. Po intensywnym wklepaniu miodu w skórę następuje proces usuwania toksyn. Połączony z toksynami i zrogowaciałą warstwą skóry miód zmienia swój kolor i konsystencję, staje się brudno - szary, brązowy lub żółtawy. Można zauważyć ciekawą regułę: miód dokładnie wskazuje chore miejsca. Mimo że był nanoszony równomiernie, w miejscach zdrowych po prostu został wchłonięty, natomiast ze stref chorych, napiętych, zwyrodniałych wydobywa się mazista substancja.

Na plecach znajduje się "mapa" miejsc, które są odzwierciedleniem stanu zdrowia organów wewnętrznych naszego ciała i jest to informacja o niedoborze energetycznym w danym organie.

 

Wskazania do masażu:

 

Masaż miodem jest doskonały w przypadkach przeziębień, stresu, zmęczenia, depresji, nerwicach, bezsenności, bolących plecach, barkach, stawach; przy cellulicie, szarej, suchej, niedożywionej skórze. Doskonale działa także przy zastoinach limfy (opuchnięciach), nadwadze i odwyku nikotynowym. Odżywia i odmładza naszą skórę, która wprost pochłania wartościowe składniki miodu - aminokwasy, witaminy, mikro i makroelementy oraz substancje zapobiegające starzeniu. 

 

Przeciwwskazaniem do masażu jest nietolerancja produktów pszczelich,     aktywna choroba nowotworowa, żylaki, otwarte rany, ciąża, menstruacja, alergie skóry, miażdżyca, kruchość naczyń, podwyższona temperatura.

Ta naturalna metoda profilaktyki jak i leczenia warta jest bliższego poznania i nauczenia się jej by móc skutecznie i szybko pomagać swym bliskim.

 

MASAŻ MIODEM: czas trwania 60 min - 80 zł

bioenergoterapia

akupresura

Grażyna Wolna 

 

Akupresura – leczniczy masaż stóp - to terapia polegająca na uciskaniu i masowaniu tzw.

punktów biologicznie aktywnych, które odpowiadają poszczególnym narządom i układom ludzkiego ciała.

 

 Cechą charakterystyczną niektórych punktów jest ich bolesność (czasami bardzo duża) przy ucisku.  Przez masaż można poprawić ukrwienie tych punktów, a tym samym usprawnić pracę odpowiadających im narządów. Lepsze krążenie krwi oznacza szybszy transport składników odżywczych do pobudzanych organów oraz usuwanie z nich toksyn i złogów odpowiedzialnych za choroby.

 

Akupresura zalecana jest w różnego rodzaju bólach i kurczach; astmie, problemach z przemianą materii, przeziębieniach, chorobach skóry, trzustki, wątroby, przy braku apetytu, podczas rekonwalescencji po złamaniu kości, nadciśnieniu; w zaburzeniach hormonalnych, krążenia, układu moczowo-płciowego i wielu innych. Pomaga w walce z migreną, problemami jelit, nietrzymaniem moczu, zaparciami. Przynosi ulgę zmęczonym i spuchniętym stopom.

Bywa bardzo często wykorzystywana jako środek przeciwbólowy.   Znając refleksyjną „mapę” stopy, masując konkretne miejsca na stopie, można złagodzić  m.in. bóle kręgosłupa, zębów (także ból po ekstrakcji), nerwoból międzyżebrowy i nerwu trójdzielnego. 

 

Dobroczynne działanie akupresury powoduje wydzielanie endorfin, relaksuje i wycisza. Skutecznie obniża poziom stresu i napięcia w całym ciele. Poprawia jakość snu – staje się on głębszy i dłuższy, wycisza i usprawnia pracę systemu nerwowego, przywraca równowagę energetyczną organizmu.

Czas trwania zabiegu – około 1 h.

Bioenergoterapia zaliczana jest do medycyny niekonwencjonalnej i polega na odblokowywaniu kanałów energetycznych w organizmie człowieka. Jest to terapia polegająca na harmonizowaniu przepływu bioenergii w naszym organizmie za pomocą przykładania dłoni. Zabieg taki wspomaga procesy zdrowienia. 

Bioenergoterapia jako metoda nieinwazyjna doskonale uzupełnia medycynę konwencjonalną, ponieważ cechuje się holistycznym podejściem do pacjenta. Działa w każdej płaszczyźnie:

    - umysłowej,

    - emocjonalnej,

    - fizycznej,

    - duchowej

 

Metoda Domancica - Terapia Bioenergią - jest prostym, nieinwazyjnym sposobem balansowania systemu energii biologicznego organizmu w celu uzyskania szybkiego wyzdrowienia. Została opracowana w Europie ponad 35 lat temu przez Zdenko Domancica, który dzięki tej metodzie uzdrawiania osiągnął znakomite, powtarzalne wyniki w badaniach medycznych i naukowych. 

Balansowanie bioenergii ciała przez bioenergoterapeutę opiera się na podstawowym prawie fizyki - wyższy potencjał wpływa na potencjał niższy. 

 

 

Czas trwania zabiegu bioenergoterapeutycznego wynosi około 30 minut i dostosowywany jest indywidualnie do konkretnego pacjenta. Najczęściej zabiegi przeprowadza się w cotygodniowych odstępach, a po osiągnięciu spodziewanych efektów powtarza 1 lub 2 razy w miesiącu dla wzmocnienia efektu leczniczego.

Katarzyna Niemczak