Konstelacje rodzinne

Uzdrawianie przeszłości

 

W trakcie spotkania  dokonujemy  przeglądu  wzorców dziedziczonych po poprzednich pokoleniach. Uwalniamy głęboko zablokowane emocje – ślady traum. Osoba biorąca udział w sesji jest  aktywnym uczestnikiem procesu rozpoznawania i uwalniania schematów i wzorców, z którymi jest utożsamiona i które odczuwa jako ograniczenie, cierpienie, czy bezradność. Do uczestniczenia w sesji nie jest konieczna znajomość historii wcześniejszych pokoleń. Nie istotna jest opowieść, a momenty, w których powstało „zablokowanie”, a te  podczas sesji pojawiają się samoistnie. 

 

W trakcie sesji Uzdrawianie przeszłości  zajmujemy się:

 

dziedziczone wzorce rodowe

traumy z dzieciństwa (dziecko uwięzione w przeszłości)

ograniczające przekonania

relacje z członkami rodziny i partnerami

emocje: lęk, gniew, żal

ból i cierpienie

a także wszystko co wynika z potrzeby chwili.

 

Sesja trwa 2 godziny.

 

Informacje i zapisy:

Ewa Biel

tel. 506 14 99 96

ewabiel@interia.pl                   

 

                    obecność w tu i teraz 

 

 

Tematem sesji jest  osadzenie w chwili obecnej i doświadczenie świadomej obecności. Wgląd w siebie: Kim jestem poza wszelkimi nazwami, pojęciami i przekonaniami. Kim jestem gdy znikają myśli i wszelkie iluzje tworzone przez umysł. Kim jestem gdy spadają wszelkie maski. Kim jestem gdy pojawia się cisza.

 

Często obydwie sesje: Uzdrawianie przeszłości Obecność w tu i teraz  są łączone. W przestrzeni energii czas nie istnieje. Wszystko dzieje się w tu i teraz. Ból z przeszłości odczuwany jest teraz. Uzdrowienie przeszłości  dzieje się w teraz. Obecność w teraz jest niezbędna do doświadczenia życia bez uwarunkowań i ograniczeń. 

 

Sesje odbywają się bez żadnego schematu. Najważniejsza jest osoba, biorąca udział w sesji i jej potrzeby. Czasem potrzebne jest uzdrowienie przeszłości, czasem rozmowa,  czasem cisza i kontakt ze sobą,  a czasem uzdrawiający oddech. 

 

 

Informacje i zapisy: 506 14 99 96 

ewabiel@interia.pl

Konstelacje rodzinne to metoda umożliwiająca przyjrzenie się rodzinnym układom, które zwykliśmy obarczać za nasze niepowodzenia życiowe. Pozwala na neutralizację wielu błędnych przekonań i „uzdrawianie” relacji międzyludzkich. Metoda wywodzi się ze szkoły Hellingera, jednak różni się w sposób zasadniczy od ustawień hellingerowskich. W konstelacjach rodzinnych nie ma dramatycznego widowiska. Uwaga jest skupiona na kliencie i problemie, z którym się zgłosił.

Od dłuższego czasu metodę konstelacji rodzinnych, stosuję w sesjach indywidualnych. tzn bez udziału osób, identyfikujących członków rodziny. Dzięki temu klient „ogląda” i rozpatruje swój problem w bardziej intymnych warunkach. Staje się bardziej otwarty i aktywny w sesji. Ma szansę wniknięcia nie tylko w odczucia własne ale i w odczucia tych, których oskarżał o swoje klęski. Taka wiedza przekłada się na lepsze wnioski i skutki końcowe sesji.

    

Twarz i głowa  skupia bagaż doświadczeń człowieka, jest żywą mapą, z której można odczytać cechy charakteru, przeżycia. Mózg (biologiczny komputer) zapisuje w podświadomości: wszelkie emocje, kombinacje intelektu. Tak tworzą się wewnętrzne blokady. Z czasem przekształcają się w twarde, bolesne uszy, zaciśnięte szczęki, drażliwe pod dotykiem czoło, skronie, a na głowie włos się jeży ze strachu...  boleśnie spina się kark i ramiona, jako nagromadzone uczucie żalu. Złość, zazdrość, upór, poczucie winy mają swoje siedliska na twarzy.  W Ośrodku Naturoterapii Istnienie można skorzystać z autorskiej metody „Uwalniania blokad reaktywnych z głowy i twarzy”, które polega na harmonizowaniu energii jamy brzusznej ze splotem słonecznym, następnie wyrównanie jej z energią serca i gardła i dopiero wówczas skutecznie usuwa się złogi myślowe i emocjonalne z przestrzeni twarzy i głowy. Oczyszczone miejsca wypełnia się energią neutralną, by zabezpieczyć osobę przed nawrotem automatycznych reakcji.

1,5 godz sesja sprawia, że poddająca się jej osoba ( czasem po raz pierwszy)  uwalnia blokady reaktywne w obrębie ciała. Zyskuje też świadomość,  jak skutecznie pozbywać się poczucia: winy, żalu, krzywdy.  

Skuteczność metody została potwierdzona badaniami biofeedbackiem w  Instytucie Psychoneuroterapii w Poznaniu 

usuwanie napięć psychofizycznych

sesje indywidualne

WAŻNA INFORMACJA: Każda osoba, która uczestniczy w sesjach i zajęciach, prowadzonych w naszym Ośrodku robi to na własną odpowiedzialność. Nie pracujemy z osobami, które leczą się psychiatrycznie, są pod wpływem środków odurzających lub alkoholu. Osoby zgłaszające się do nas, a pozostające pod opieką lekarza, prosimy o skonsultowanie z nim uczestnictwa w zajęciach przez nas prowadzonych.  Żadna forma oferowanych przez Ośrodek "istnienie" terapii nie zastępuje leczenia.

Ewa Biel

Anna Dąbrowska

harmonizacja z celem

 

Często komuś  wydaje się, że bardzo czegoś chce, ale, gdy zagłębić się w ideę celu, okazuje się, że osoba chce, by  ktoś inny  spełnił jej pragnienie. Żyje więc  oczekiwaniu, niespełnieniu i poczuciu utraconego czasu.

Takie przekonanie wyklucza realizację wymarzonego celu. 

Sesja nastawiona na realizację celu jest skuteczna, gdy  podejmuje ją OSOBA, zdystansowana do swojego pragnienia,  potrafiąca wydobyć z siebie siłę samodzielności i wziąć odpowiedzialność za siebie. 

Harmonizacja z celem jest niezwykle interesującym działaniem, bo pozwala na odkrywanie ukrytych dyspozycji w człowieku. W licznych przypadkach  budzi realizacyjną pewność siebie. 

regres

Stan pogłębionego relaksu, przy zachowaniu świadomości uczestnika sesji to metoda, której hołduję od lat praktykując regres. To zestaw skojarzonego uwalniania blokad myślowych i emocjonalnych, odpowiedzialnych za psychiczne huśtawki, obniżony nastrój. Różnorodność technik relaksacyjnych pozwala na wybór najlepszej dla konkretnej osoby. Kolejne etapy sesji np. regres wiekowy, reinkarnacyjny wywoływany przez pozytywne bodźce prowadzi do uwolnienia blokad, zmiany reakcji, eliminację agresji, drażliwości, nieśmiałości. Wzmacnia się potencjał osobisty człowieka.  

 

Informacje i zapisy: 509 766 074

ankadab@interia.pl