obecność w tu i teraz

W programie: 

 

- wgląd w siebie 

- świadoma obecność – odkrywanie kim jestem w tu i teraz.

- ćwiczenia oddechowe, w tym oddech zdrowia

 

- Ćwiczenia ruchowe oparte na Magicznych krokach Carlosa Castanedy, podczas których praktykujemy uważność, uwalniamy nagromadzoną energię emocjonalną, jednocześnie  wzmacniając energię witalną.

 

Poruszane tematy:

przywiązanie do myśli i przekonań przyczyną cierpienia i ciągłego odczuwania „braku” 

pragnienie  ciągłej zmiany, bycia kimś innym niż jestem teraz – przymus podążania za myślami

iluzja a rzeczywistość: myślenie a doświadczenie

Jestem - otwarcie na wszystko co się zdarza. 

 

 

 Wszystko to w przestrzeni  ciszy i cudnej przyrodzie.

 

 „Pozostań w spokoju i cichej obserwacji wszystkiego, co się zdarza. Nie uciekaj przed żadną myślą,  ani emocją, niczego nie odrzucaj.  Osiądź w chwili obecnej i pozwól by była taka, jaka jest. Ciągłe podążanie za myślami i wiara w nie sprawia, że oddalamy się od tego, co rzeczywiste, a brniemy w iluzję, kreowaną przez umysł. Gdy przyjrzysz się pojawiającym myślom zobaczysz, że w rzeczywistości każda myśl i emocja jest pusta. Zajrzyj poza myśli i odczucia, odszukaj miejsce, gdzie nie ma nic oprócz ciszy, miejsce, w którym niczego nie możesz znaleźć. Zatrzymanie się w tym miejscu niesie ze sobą   nieporuszony spokój i odczucia pełni, do którego niczego już nie można dodać.

Nie ma tu nic, co możesz określić, zaszufladkować. Nie ma tu nic, co umysł może nazwać. Nie ma tu nic, co można rozpoznać, bo w konfrontacji z ciszą i bezforemnością - umysł przestaje istnieć. To co tu spotkasz wymyka się spod wszelkich pojęć i definicji. Jest nieokreślone, a jednak żywe, nieskazitelne  i jednocześnie zwyczajne. I gdy zostawiasz wszelkie przekonania, pragnienia, oceny, wyobrażenia, poddasz się temu, co się pojawia, natkniesz się na największy skarb, którego być może poszukujesz od dawna. Natkniesz się na to, co istniało i istnieć będzie, nieporuszone, bezkresne, niezmienne. Nic nadzwyczajnego nie musisz robić. Wystarczy, że tylko „To” zauważysz, wystarczy, że zauważysz siebie - bezosobową i bezimienną obecność.” 

 

 

NAJBLIŻSZY TERMIN  SPOTKANIA:  

godz. 11.00 - 18.00

MIEJSCE: Ośrodek Naturoterapii „Istnienie”  Ruszajny k/Olsztyna

Opłata: 60 zł  (w cenie obiad)

Informacje i zgłoszenia: 506 14 99 96 lub na maila: ewabiel@interia.pl  

 

 

Spotkanie prowadzi Ewa Biel   www.ewabiel.mywebzz.com